fbpx
POMOC 24h Wyślij wiadomość lub zadzwoń pod numer: 882 714 945. Usługa dostępna w ramach podpisanych umów serwisowych.

Fotowoltaika

Energia ze słońca

Fotowoltaika to ekologiczny sposób na energooszczędne utrzymanie budynków jedno- i wielorodzinnych, a także obiektów komercyjnych. Zastosowana technologia obniża roczne koszty eksploatacji o nawet kilka tysięcy złotych.

Nasz zespół kompleksowo realizuje usługę — od audytu, przez stworzenie projektu aż po montaż i konserwację paneli.

Zaufaj specjalistom i skontaktuj się z nami: fotowoltaika@centroclima.pl

Jak instalacja fotowoltaiczna wygląda w praktyce?

Od eksperta: Niskoemisyjne ogniwa przekształcają energię pobieraną ze słońca w prąd stały za pomocą materiału półprzewodnikowego (najczęściej krzemu). Krzem pod wpływem dostarczania energii zmienia się z izolatora w przewodnik. W momencie, gdy na ogniwo fotowoltaiczne pada promień słoneczny, elektrony na jego zewnętrznej warstwie pobierają energię z fotonów. W całym procesie wytwarza się tzw. napięcie, a dzięki przyłączeniu odbiornika do ogniwa fotowoltaicznego powstaje prąd stały. Aby wykorzystać zakumulowaną energię, system wyposażony jest w inwerter (inaczej falownik), który zmienia prąd na zmienny. W ten sposób możemy używać go do zasilania sprzętów.

Krzysztof JasiewiczKoordynator Projektu

Dlaczego warto?

Nowoczesne Technologie

Korzystamy z systemów HT SOLAR – lidera w branży nowoczesnych systemów fotowoltaicznych. Proponujemy rozwiązania takie, jak tri-cut, które zajmują mniej miejsca, przy takiej samej wydajności, jak ich większe odpowiedniki.

Niezależność Energetyczna

Systemy fotowoltaiczne zapewniają nam pełną swobodę energetyczną. Łącząc je z systemami HVAC, zapewnisz sobie niskie koszty użytkowania, a sam obiekt nie będzie miał negatywnego wpływu na środowisko.

Niskie Koszty Utrzymania

Koszty inwestycyjne obejmują jedynie montaż systemu, a comiesięczne utrzymanie paneli nie generuje dodatkowych nakładów środków. Co więcej, ogniwa nie wymagają przeprowadzania częstych przeglądów. Jednak w przypadku wykrycia usterki nasz zespół oferuje sprawną i szybką usługę serwisową.

Drogi Użytkowniku, od 25.05.2018 stosowane są w Polsce regulacje z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej „RODO”). Aktualna informacja o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszej Polityce Prywatności. Polityka prywatności

Beneficjent: CENTROCLIMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie

Tytuł projektu: „Dotacja na kapitał obrotowy dla CENTROCLIMA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie”

Projekt realizowany w ramach działania 3.4 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Cel projektu: wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, w dniu udzielenia pomocy znajduje się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Całkowity koszt realizacji Projektu: 109.295,37 zł
Całkowita kwota wydatków kwalifikowalnych: 109.295,37 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 109.295,37 zł

Okres realizacji: 01.08.2020 – 31.10.2020

Fundusze Europejskie - Rzeczpospolita Polska - Unia Europejska