Każdy z nas marzy o powrocie, po wyczerpującym dniu w pracy, do odpowiednio schłodzonego i przyjemnie odświeżonego mieszkania. Dlatego nowe urządzenia wyposaża się w timery, które w łatwy sposób możemy zaprogramować, dostosowując je do naszych potrzeb. Znajdując się w dowolnym miejscu, sterujemy naszym klimatyzatorem za pomocą WiFi. Możemy wracać z urlopu lub podróży służbowej i wcześniej ustawić pożądaną przez nas temperaturę jednym kliknięciem w telefonie. Wymaga to jedynie ściągnięcia i zainstalowania specjalnej aplikacji ze strony producenta. Tak łatwe sterowanie zapewnia o wiele większą elastyczność pracy urządzenia, szybsze osiągnięcie komfortu cieplnego oraz znaczne oszczędności. Wiele z aplikacji dostępnych na smartfona oferuje również stały dostęp do informacji dotyczących temperatury i wilgotności panujących w naszym domu.

Dbają o Twoje zdrowie

Każdy z klimatyzatorów wyposażony jest w filtr oczyszczania powietrza, który regularnie się czyści. Na rynku znajdziemy szeroką gamę filtrów, które wprowadzą zdrowy i przyjemny mikroklimat do domu. Filtry dezodyrujące z węglem aktywnym oraz generator jonów ujemnych skutecznie poprawią jakość powietrza oraz wyeliminują wszelkie nieprzyjemne zapachy – nawet dym tytoniowy. Z kolei filtry z uwalniającą się witaminą C zbawiennie wpłyną na kondycję naszej skóry oraz polepszą jakość snu i zmniejszą poziom stresu. Srebro znane jest między innymi ze swoich właściwości bakteriobójczych. Dlatego filtr antybakteryjny emitujący jego atomy oczyści powietrze z nieprzyjaznych zarazków.

Roztaczają piękny zapach

Niechcianych zapachów skutecznie pozbędziemy się, używając np. wspomnianych filtrów. Ale ulubiony zapach może zostać z nami na dłużej – woń kwiatów, cytrusów czy kojące nuty drzewa cedrowego. I wcale nie chodzi tu o domowe odświeżacze powietrza. Dzięki specjalnym urządzeniom podłączonym do wentylacji jesteśmy w stanie rozprowadzać wybrany przez nas zapach po całym domu. Tzw. aromatyzery wykorzystują metodę zimnej dyfuzji. Zapach połączony z przefiltrowanym powietrzem tworzy mgiełkę, która trafia do układu wentylacji i stamtąd przemieszcza się do wybranego pomieszczenia. Zapachy możemy dostosowywać do pór roku, naszego samopoczucia i upodobań. Są one trwałe i równomiernie rozprowadzane po każdej z wybranych powierzchni.

Grzeją w chłodne dni

Dla projektantów systemów klimatyzacji jedną z najważniejszych cech jest użyteczność. Ciężko się o nią starać, kiedy nasze urządzenia są używane tylko przez parę miesięcy w roku. Dlatego wprowadzona wielofunkcyjność pozwala działać klimatyzatorom przez cały rok. Dzięki funkcji pomy ciepła możemy skutecznie dogrzewać nasze pomieszczenia podczas chłodniejszych dni.  Wystarczy przełączyć urządzenia na tryb ogrzewania. W taką funkcję wyposażone są już klimatyzatory typu split, multisplit lub VRV. Jest to doskonałe rozwiązanie w okresach przejściowych takich jak jesień i wiosna, kiedy temperatura w ciągu dnia jest wysoka, natomiast w ciągu nocy drastycznie spada. Dzięki funkcji pompy ciepła w naszym klimatyzatorze możemy zrezygnować z uruchamiania centralnego ogrzewania, a mieszkanie dogrzewać jednostką klimatyzacyjną.

Coraz większe zainteresowanie sektorem klimatyzacji daje producentom możliwość wprowadzania coraz to nowocześniejszych modeli. Cicha praca urządzeń czy wysoka wydajność energetyczna to obowiązkowe elementy, w które powinien być wyposażony każdy klimatyzator. Odpowiedni dobór instalacji zapewni nam nie tylko przyjemny klimat w upalne dni, ale również będzie służył przez cały rok.